Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Віньковецький районний суд визнав винним 63-річного жителя Віньковецького району у вчиненні кримінального проступку, передбаченого частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України (заподіяння умисного легкого тілесного ушкодження) та призначив йому покарання у виді 850 гривень штрафу. Крім цього, стягнув з нього на користь потерпілого 4500 гривень моральної шкоди та 199 гривень – майнової.
За вироком, черговий конфлікт між двома братами розгорівся у серпні цього року. Під час сварки обвинувачений двічі вдарив родича по голові дерев’яною палицею, заподіявши тому легкі тілесні ушкодження.
Проте, у суді визнавати свою вину відмовився. Пояснив, що неприязні стосунки між ними тривають понад 10 років. Цього разу у відповідь на чіпляння брата дійсно двічі вдарив його палицею, але не по голові, а по руці. Зазначив, що готовий примиритися, просив в родича вибачення.
Потерпілий розповів, що брат бив таки по голові і від ударів дерев’яна палиця зламалася. При обранні міри покарання послався на розсуд суду та заявив позов про відшкодування 5000 грн моральної та 589 грн матеріальної шкоди, яку обґрунтував перенесенням фізичного болю та витратами, пов’язаними з лікуванням.
Заслухавши покази учасників справи, проаналізувавши докази, суд дійшов висновку про винуватість підсудного в інкримінованій ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України.
«Суд вважає за можливе в силу ст. 1166 ЦК України стягнути з (обвинуваченого) на користь потерпілого заподіяну моральну шкоду в розмірі 4500,00 грн, виходячи з того, що удари наносились в життєво важливий орган – незахищену голову дерев’яним предметом особою в емоційно збудженому стані з достатньою силою, від чого палиця розламалась. Не можна не погодитись з (потерпілим), що від удару він переніс і переносить до цього часу біль, тобто з довготривалими стражданнями потерпілого, а відповідно, через це його душевними переживаннями, стражданнями від отриманого болю (…) Використовуючи засади розумності, суд зменшив розмір немайнової шкоди до 4500,00 грн., оскільки конфлікт вчинили обидві сторони», – ідеться у вироку суду.
Щодо майнової шкоди у заявленому розмірі, то він не підтверджений доказами, зазначає суд, окрім суми – 199 грн.
Вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.
Довідково: кримінальне провадження щодо кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, здійснюється у формі приватного обвинувачення – на підставі заяви потерпілого (частина 1 статті 477 КПК України).
Пресслужба Віньковецького районного суду